آب راه نجاتی برای قربانیان اسید پاشی. اگر شما با فردی که قربانی اسید پاشی شده است و می بینید که از درد به خود می پیچد،برای نجات وی چه کاری انجام می دهید؟ با وجود اطلاع رسانی درباره اثرات مفید شست‌وشو با آب زیاد برای کمک به فرد آسیب دیده از پاشیدن اسید در لحظات اولیه، و کاهش صدمات و جراحات ناشی از آن، هنوز برخی از خطرات اثر آب بر اسید سوال می‌کنند. شست‌وشوی مداوم با آب به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی نواحی سوخته بهترین کمک به فردی است که دچار اسیدپاشی شده؛ چرا که این اقدام علاوه بر کاستن عمق سوخ ...

آب راه نجاتی برای قربانیان اسید پاشی

آب راه نجاتی برای قربانیان اسید پاشی

اگر شما با فردی که قربانی اسید پاشی شده است و می بینید که از درد به خود می پیچد،برای نجات وی چه کاری انجام می دهید؟ با وجود اطلاع رسانی درباره اثرات مفید شست‌وشو با آب زیاد برای کمک به فرد آسیب دیده از پاشیدن اسید در لحظات اولیه، و کاهش صدمات و جراحات ناشی از آن، هنوز برخی از خطرات اثر آب بر اسید سوال می‌کنند.

 

شست‌وشوی مداوم با آب به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی نواحی سوخته بهترین کمک به فردی است که دچار اسیدپاشی شده؛ چرا که این اقدام علاوه بر کاستن عمق سوختگی از بروز التهابات و کوری چشم جلوگیری می‌کند.

 

به اطرافیان توصیه می‌شود در هنگام مواجه شدن با فرد سوخته توسط مواد شیمیایی، سریعا قسمت‌های سوخته را با آب و با فشار زیاد به مدت طولانی، حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شست‌وشو دهند تا مواد قلیایی رقیق‌تر شود. شست‌وشو با آب باعث رقیق‌تر شدن مواد قلیایی و کاهش التهاب ناشی از سوختگی می‌شود و از بروز سوختگی‌های بسیار عمیق جلوگیری می‌کند.

 

نباید به نواحی آسیب دیده دست زد و آن را دستکاری کرد قدم بعدی انتقال این افراد به اولین اورژانس و بخصوص مراکزی است که درمان سوختگی در آنجا وجود دارد تا اقدامات اولیه روی این افراد انجام شود.

 

به طور معمول سوختگی در نواحی حساس بدن است و فرد دچار درد شدید می‌شود، احتمال عفونت در این سوختگی‌ها بالاست. بنابراین بعد از بستری شدن در بیمارستان باید برای این افراد آنتی بیوتیک مناسب تجویز شود و روزانه چندین نوبت پانسمان تعویض شود و تا آنجایی که می‌شود بافت‌های از بین رفته که زمینه‌ساز بروز عفونت می‌شود از سطح پوست برداشته شود تا بافت به صورت یک بافت زنده بازگردد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه