استفاده ستاره دریایی برای درمان سکته مغزی

استفاده ستاره دریایی برای درمان سکته مغزی

مجموعه : پزشکی و سلامتی

استفاده ستاره دریایی برای درمان سکته مغزی

استفاده ستاره دریایی برای درمان سکته مغزی ، تحقیقات جدید نشان می دهد که مواد موجود در بدن ستاره ی دریایی می تواند به درمان سکته ی مغزی کمک کند.

نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می دهد که ستاره های دریایی به درمان بیماری های خطرناک از جمله سکته مغزی کمک می کنند.

 

محققان انستیتو اقیانوس آرام آکادمی علوم روسیه با انجام این تحقیق متوجه شدند که مواد بیولوژیکی موجود در بدن ستاره های دریایی به پیشگیری و درمان سکته مغزی در انسان ها کمک می کند.

 

محققان گفتند که مواد موجود در بدن این موجودات دریایی نه تنها موجب تقویت فرآیندهای عصبی می شود بلکه از سلول های عصبی در برابر کمبود اکسیژن و تغذیه ناکافی حفاظت می کند و به این ترتیب از مرگ سلول های مغز و در نتیجه بروز سکته مغزی جلوگیری می شود.

 

براساس نتایج این تحقیق محققان می توانند از موادی که از ستاره های دریایی به دست می آورند برای ساخت دارو های جدید به منظور پیشگیری و درمان سکته مغزی استفاده کنند.

 

ستاره های دریایی تنها موجودات ساکن اعماق آبها نیستند که خواص زیادی دارند و می توانند در پیشگیری از بیماری های خطرناک به انسان کمک کنند.

 

پروفسور ˈآندری آدریانفˈ مدیر انستیتو بیولوژی دریا وابسته به بخش خاور دور آکادمی علوم روسیه ماه اکتبر در این مورد گفت : دانشمندان در سفرهای علمی بیش از 300 نوع جدید از موجودات ساکن آبهای عمیق را در دریای ژاپن کشف کردند که دارای مواد بیولوژیکی هستند و می توان با استفاده از آنها داروهای جدید ساخت.

 

بیشتر مواد بیولوژیکی موجود در بدن این حیوانات خاصیت ضد سرطان دارد و خواص دارویی آنها از مواد موجود در بدن موجودات ساکن آبهای کم عمق بیشتر است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه