اگر 30 روز فقط آب بنوشید چه خواهد شد؟. البته کسی حتی وسوسه نمی شود این کار را انجام دهد اما فردی به نام کریس بایلی این کار را انجام داد و نتایج بسیار جالبی حاصل شد. از آخرین باری که نوشابه خورده اید چقدر گذشته است؟ احتمالا امروز صبح یا ساعاتی پیش بوده، درست است؟. در این نوشته با «کریس بایلی» آشنا می شویم، یعنی همان فردی که در مدت یک ماه فقط آب نوشید. زمانی که در طول یک ماه فقط آب می نوشیم و هیچ چیز دیگری نه می خوریم و نه می نوشیم، چه اتفاقی می افتد؟ اگر می خواهید بدانید این متن را تا انتها ...

اگر 30 روز فقط آب بنوشید چه خواهد شد؟

اگر 30 روز فقط آب بنوشید چه خواهد شد؟

البته کسی حتی وسوسه نمی شود این کار را انجام دهد اما فردی به نام کریس بایلی این کار را انجام داد و نتایج بسیار جالبی حاصل شد. از آخرین باری که نوشابه خورده اید چقدر گذشته است؟ احتمالا امروز صبح یا ساعاتی پیش بوده، درست است؟

 

در این نوشته با «کریس بایلی» آشنا می شویم، یعنی همان فردی که در مدت یک ماه فقط آب نوشید. زمانی که در طول یک ماه فقط آب می نوشیم و هیچ چیز دیگری نه می خوریم و نه می نوشیم، چه اتفاقی می افتد؟ اگر می خواهید بدانید این متن را تا انتها بخوانید. برای آگاهی از اینکه بدن شما نیز تا چه حد به آب نیاز دارد سری به این مقاله بزنید.

 

۱- کالری کمتری مصرف می کنید

به گزارش پارس ناز یک فنجان چای شیرین، ۳۰ کالری به بدن تان می رساند. یک قهوه شیرین مانند موچا که شکلات و شیر هم دارد، ۲۵۰ کالری را به همراه خواهد اشت. یک بطری کوکاکولای ۵۰۰ میلی گرمی هم ۲۱۰ کالری دارد.اما آب چطور؟ آب کالری ندارد و مسلم است از هر نوشیدنی دیگری بیشتر به بدن آبرسانی می کند.

 

۲- اشتها را کاهش می دهد

آب می تواند باعث کاهش اشتها شود. تنها با خوردن آن ممکن است بیشتر تشنه شوید تا گرسنه.

 

۳- مغزتان بهتر کار می کند

حدود ۷۵ تا ۸۵ درصد از مغز از آب تشکیل شده. هرچقدر آب بیشتری مصرف کنید کارآیی مغز بالاتر می رود.

 

۵- سوخت و ساز بدن را زیاد می کند

۴- اگر بعد از بلند شدن از خواب یک لیوان آب بنوشید باعث افزایش سوخت و ساز بدن تان خواهد شد. تحقیقات نشان داده اند، مصرف ۵۰۰ میلی لیتر آب می تواند متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن را تا ۳۰ درصد افزایش دهد.

 

۶- باعث از بین رفتن لکه های پوستی می شود

آب می تواند وضعیت بهتری به پوست تان دهد. با مصرف به اندازه آب، آبرسانی کافی به پوست انجام خواهد شد و احتمال سردرد گرفتن هم کاهش پیدا می کند.

 

۷- شکم بهتر کار می کند

زمانی که به میزان کافی آب بنوشید و در کنار آن هم از موادی با فیبر بالا استفاده کنید، وضعیت خالی شدن شکم تان بهبود پیدا می کند.با مصرف آب بیشتر تعداد دفعاتی که به دستشویی می روید افزایش خواهد یافت اما بدانید که این اصلا نشانه بدی نیست.

 

۸- به کارکرد قلب کمک می کند

اگر آب کافی به بدن تان نرسد، آن وقت خون غلیظ می شود و قلب به خوبی نمی تواند آن را پمپ کند.در مطالعه انجام پذیرفته توسط «اِدِن» این نتیجه به دست آمد که در افرادی که روزانه بیش از ۵ لیوان آب مصرف می کنند خطر ابتلا به حملات قلبی در مقایسه با افرای که کمتر از ۲ لیوان از آن را می نوشند تا ۴۱ درصد کاهش پیدا کرد.

 

۹- قدرت بدنی تان را افزایش می دهد

اگر می خواهید قوی تر باشید، اجازه ندهید که بدن تان با کم آبی مواجه باشد که به این وضعیت اصطلاحا «دیهادریت شدن» می گویند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه