این عادات برای مغز شما مضر هستند. سلامت مغزو ذهن دارای اهمیت بسیاری است چون تمام دستورات ذهنی و جسمی از این پایگاه مهم صادر و پردازش می شوند. افت ظریف مغز بسیار آسیب پذیر بوده و در نتیجه ی این آسیب ها می توانند مشکلات جدی برای سلامتی پدید آورند. بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی ، عاداتی که در ادامه ی این مقاله با شما در میان می گذاریم ، سلامت مغز را به خطر می اندازند. آغاز صبح بدون صبحانه. ما همیشه می شنویم که صبحانه مهمترین وعده ی غذایی محسوب می شود. اما قطعا بسیاری از اطرافیان شما صبح ...

این عادات برای مغز شما مضر هستند

این عادات برای مغز شما مضر هستند

سلامت مغزو ذهن دارای اهمیت بسیاری است چون تمام دستورات ذهنی و جسمی از این پایگاه مهم صادر و پردازش می شوند.

 

افت ظریف مغز بسیار آسیب پذیر بوده و در نتیجه ی این آسیب ها می توانند مشکلات جدی برای سلامتی پدید آورند. بر اساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی ، عاداتی که در ادامه ی این مقاله با شما در میان می گذاریم ، سلامت مغز را به خطر می اندازند.

 

آغاز صبح بدون صبحانه

ما همیشه می شنویم که صبحانه مهمترین وعده ی غذایی محسوب می شود. اما قطعا بسیاری از اطرافیان شما صبحانه را جدی نمی گیرند. در هر صورت ، بعد از یک شب بدون غذا ، چشمپوشی کردن از صبحانه ، از رسیدن مواد مغذی به مغز جلوگیری می نماید و در صورت تکرار شدن ، آسیب های جدی به مغز وارد می آورد .

 

کمبود خواب

کمبود خواب برای مدت طولانی ، سرعت مرگ سلول های مغز را بیشتر می کند . خواب کافی نیاز بدن به تعمیر و بازسازی را تامین می نماید. پس استراحت کافی باید یکی از اولویت های شما باشد.

 

مصرف زیاد قند و شکر

متاسفانه ، قند در اکثر مواد غذایی به نحوی پنهان شده است. اگر از مصرف قند پرهیز کنید ، فواید بی نظیری را تجربه خواهید کرد. مصرف زیاد قند و شکر مانع جذب ویتامین ها و مواد معدنی و اختلال در عملکرد مغزمی شود.

 

غذا خوردن بیش از اندازه

مصرف بیش از حد مواد غذایی موجب افزایش وزن ، کاهش اعتماد به نفس ، تحلیل قدرت حافظه و انقباض رگ های مغز می شود.

 

سیگار

این مورد یکی از بدترین عادات علیه مغز است . علاوه بر تمام اثرات جانبی ، سیگار موجب بروز بیماری هایی نظیر آلزایمر و اختلال در حافظه می شود.

 

پوشاندن سر هنگام خواب

شاید عجیب به نظر بیاید، اما این کار موجب کمبود اکسیژن می گردد و هنگام خواب ، شخص نمی تواند این کمبود اکسیژن را حس کند. علاوه بر این ، خطر استنشاق بیش از حد کربن دی اکسید وجود دارد.

 

آلودگی هوا

از آنجایی که نمی توان تمام روز را با یک ماسک زندگی کرد ، در مورد این مشکل راه حلی وجود ندارد . عملکرد صحیح مغز نیاز شدیدی به اکسیژن دارد . تنفس در هوای آلوده ، میزان اکسیژن را در بدن کاهش می دهد و روی عملکرد مغز تاثیرگ��ار است .

 

بکار گرفتن مغز هنگام بیماری

زندگی در دنیایی که کمبود وقت همه را آزار می دهد باعث شده بسیاری کار را به استراحت ارجح بدانند. به هر حال ، بیماری نشانه ای است که شما را از نیاز بدن به استراحت آگاه می کند. اهمیت ندادن به بیماری ، کارکرد صحیح مغز را کاهش می دهد.

 

به ندرت صحبت کردن

صحبت کردن رشد و تکامل مغز را بهبود می بخشد. پس صحبت های هوشمندانه ، مغز را قدرتمند می سازد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه