بالاخره راه حل درمان سرطان مغز کشف شد. پزشکان و محققان پس از 60 سال کندوکاو بالاخره توانستند سرطان مغز را درمان کنند. سرطان مغز از تومور کوچکی آغاز میشود و پس از آن فرد را از پا می اندازد. محققین دانشگاه «نیوکاسل» انگلیس با انجام آزمایشات متعدد بر روی افراد مبتلا به سرطان مغز متوجه شدند که عامل اصلی رشد تومور مغزی، چربی ها هستند این در حالی است که محققین به مدت ۶۰ سال بر این باور بودند که سلول های تومور مغزی برای رشد خود عمدتا نیاز به قند دارند. گلیوما یکی از شایع ترین تومورهای بدخیم مغزی در ...

بالاخره راه حل درمان سرطان مغز کشف شد

بالاخره راه حل درمان سرطان مغز کشف شد

پزشکان و محققان پس از 60 سال کندوکاو بالاخره توانستند سرطان مغز را درمان کنند.سرطان مغز از تومور کوچکی آغاز میشود و پس از آن فرد را از پا می اندازد.

 

محققین دانشگاه «نیوکاسل» انگلیس با انجام آزمایشات متعدد بر روی افراد مبتلا به سرطان مغز متوجه شدند که عامل اصلی رشد تومور مغزی، چربی ها هستند این در حالی است که محققین به مدت ۶۰ سال بر این باور بودند که سلول های تومور مغزی برای رشد خود عمدتا نیاز به قند دارند.

 

گلیوما یکی از شایع ترین تومورهای بدخیم مغزی در بزرگسالان است و درمان آن نیز یکی از چالش بر انگیزترین فرآیندهای درمانی محسوب می شود.

 

در واقع دانشمندان انگلیسی بر این باور هستند که با کشف این دستاورد پزشکی می توان در بررسی رفتار تومورهای مغزی و درمان آن اقدامات قابل توجهی را بر داشت.

 

به گفته دکتر «الیزابت استول»، سرپرست این تیم تحقیقاتی با به دست آوردن این یافته پزشکی در مورد بیوشیمی سلول های تومور مغزی، درمان سرطان مغز و نیز طولانی تر شدن عمر بیماران مبتلا به این نوع سرطان بیش از گذشته امیدوار کننده خواهد بود و می توان دارویی را تولید کرد که با تومورهای مغز مقابله کند.

 

نتیجه این تحقیق در نشریه Neuro-Oncology منتشر شده است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه