با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید. انواع و اقسام استیک‌های لذیذ با گوشت‌های مختلف از گراز و گوساله گرفته تا خرگوش و گوزن و یک سوپ غلیظ و خوشمزه معمولا انتخاب‌های اول هر رستوران است. در ادامه با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی و تصاویر آنها آشنا خواهید شد. پاستا و پیتزا و بستنی هم که جای خود دارد، ایتالیا بهشت بستنی‌های خوشمزه و پاستاها و پیتزاهایی است که جایشان را در همه دنیا باز کرده‌اند. ایتالیا نه فقط به خاطر تاریخ غنی و مناظر باشکوهش، بلکه به‌خاطر میزهای هوس‌انگیز و غذاهای اشتهاآ ...

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

انواع و اقسام استیک‌های لذیذ با گوشت‌های مختلف از گراز و گوساله گرفته تا خرگوش و گوزن و یک سوپ غلیظ و خوشمزه معمولا انتخاب‌های اول هر رستوران است. در ادامه با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی و تصاویر آنها آشنا خواهید شد.

پاستا و پیتزا و بستنی هم که جای خود دارد، ایتالیا بهشت بستنی‌های خوشمزه و پاستاها و پیتزاهایی است که جایشان را در همه دنیا باز کرده‌اند.

ایتالیا نه فقط به خاطر تاریخ غنی و مناظر باشکوهش، بلکه به‌خاطر میزهای هوس‌انگیز و غذاهای اشتهاآورش معروف است. غذاهای ایتالیایی ساده و پر و پیمان هستند و اصولا با محصولات محلی خود ایتالیا مثل پنیرها، روغن‌زیتون و گوشت‌های کبابی طبخ می‌شوند.

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

در تهران هم رستوران ایتالیایی کم نداریم، یعنی بهتر بگوییم از هر چهار رستوران یک رستوران ایتالیایی است و بیشتر از کباب و فسنجان در این شهر پاستا و پیتزا پیدا می‌شود.

اما چیزی که مهم است توجه به این مطلب است که رستوران‌های ایتالیایی تا چه حد به فرهنگ واقعی ایتالیا نزدیک هستند و چقدر سعی می‌کنند غذاهای خود را بر مبنای رسپی واقعی تهیه کنند. این بار می‌خواهیم چند تا از معروف‌ترین غذاهای ایتالیایی را معرفی کنیم.

آنتی‌پَستی یا اشتهاآورهای معروف ایتالیا

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

غذاهای ایتالیایی معمولا با آنتی‌پستی شروع می‌شوند و از معروف‌ترین آنتی‌پستی‌ها بروسکتا را می‌توان نام برد.

بروسکتا تکه‌ای نان گریل شده است که روی آن‌ را سیر می‌مالند،سپس روغن زیتونک املاً بکر، فلفل و نمک را بر روی آن می‌ریزند. همچنین ممکن است روی آن را با فلفل قرمز تند، گوجه فرنگی، ریحان، انواع لوبیا، گوشت دودی و یا پنیر بپوشانند.

ریبولیتا و پاپا آل پومودورو

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

در ایتالیا نان آنقدر عزیز است که حتی از تکه‌های بیاتش هم در طبخ غذا استفاده می‌شود. یکی از تخصص‌های مردم ایتالیا پخت سوپ ریبولیتا است که در ایتالیایی به معنی دوباره جوشانده شده است و در آن از ترکیب یک نوع کلم سیاه محلی، لوبیا، گوجه‌فرنگی و نان بیات استفاده می‌شود.

پاپا آل پومودورو نیز یکی دیگر از سوپ‌های ایتالیایی است که با گوجه‌فرنگی، ریحان، سیر، روغن زیتون و نان بیات پخته می‌شود.

نکته طلایی: **دوستان گلم جالبه که بدونین پامادورو به معنی گوجه فرنگی هست. و این کلمه در زبان روسی هم مشترک هست** و همچنین در گویش گیلکی هم به گوجه فرنگی پامادور گفته میشه. البته در زبان ایتالیایی (گوجه فرنگ : پامادورو ، گوجه فرنگی : پامادوری)

فتوچینی آلفردو

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شویداین غذای لذیذ و البته سنگین که به سرعت جای خود را در تمامی رستوران‌های ایتالیایی و حتی کافه‌های تهران باز کرده است، چیزی نیست جز یک کرم چرب و چسبناک که به تمامی سطح ماکارونی پهن و رشته‌ای را می‌پوشاند و تکه‌های مرغ یا میگو که طعم این غذا را هیجان‌انگیزتر می‌کند و البته فلفل سیاه تازه که جزء جدانشدنی غذاهای ایتالیایی است.

پیتزا کوآترو اِستَجونی

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

استجونه در ایتالیایی به معنی فصل است و این پیتزا بر پایه گوجه‌فرنگی پخته شده و یک پیتزای چهار فصل به حساب می‌آید. فصل بهار آن ژامبون و زیتون سیاه، تابستان، آرتیشو و ماهی کولی، پاییز گوجه‌فرنگی و پنیر موزارلا و زمستان قارچ است.

لازانیا

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

ایتالیایی‌ها اعتقاد دارند طرز پخت لازانیا به راحتی شخصیت آشپز آن را بیان می‌کند. یک لازانیای خوب شامل گوشت چرخ کرده، سوسیس ایتالیایی، ریکوتا، پنیر موزارلا و پنیر پارمزان است و جوری پخته می‌شود که همه چیز حسابی به خورد هم رفته باشد و شل و وارفته هم نباشد.

پاستا پریماورا

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

پریماورا در ایتالیایی به معنی بهار است و به هر پاستایی گفته می‌شود که گیاهی باشد و هیچ ردی از گوشت در آن دیده نشود. “Olive Garden’s Shrimp Primavera ” یکی از این بشقاب‌های گیاهی هیجان‌انگیزاست.

ریزوتو

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

یکی از متداول‌ترین روش‌های پخت برنج در ایتالیا ترکیبی است که ریزوتو نام دارد. ریزوتو برنجی است که در آب سبزجات، گوشت، مرغ یا ماهی پخته و حسابی خامه‌ای و غلیظ شده و با کره و پیاز سرو می‌شود.

بیستکا آلا فیورنتینا

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

اگر شما هم عاشق گوشت هستید برای بشقاب اصلیتان بد نیست خود را به گل سرسبد غذاهای ایتالیایی یعنی «بیستکا آلا فیورنتینا» بسپارید و از خوردن یک تکه ضخیم گوشت مخصوص از گوساله‌های محلی که از بیرون کاملا برشته شده و از داخل قرمز و آبدار است، لذت ببرید.

این تی‌بن استیک‌ها به‌صورت سنتی در خاکستر شاه‌بلوط پخته شده و بانمک،فلفل،روغن زیتون ویک قطعه لیمو مزه‌دار می‌شوند.

پاپار دله سولا لِپره

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

اگرچه گوشت یکی از مواد اصلی در تهیه غذاهای ایتالیایی است اما پاستا هم به همان اندازه مهم و حذف‌نشدنی به حساب می‌آید. یکی از پاستاهای معروف ایتالیا پاپاردله سولا لِپره است که در آن از ترکیب یک نوع پاستای عریض و دراز با سس گوشت خرگوش صحرایی به دست می‌آید، البته استفاده از گوشت غاز و یا خرگوش معمولی هم در تهیه این سس متداول است.

کانولی

با انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی آشنا شوید

از دسرهای معروف ایتالیا نیز می‌توان به کنولی،تیرامیسو، کیک شاه‌بلوط و یا پودینگ سیاه اشاره کرد، همچنین بونیو یا شیرینی شکلاتی و بیسکوئیت‌های چِنسی همگی جزو شیرینی‌های خوشمزه ایتالیایی هستند که در بیشتر رستوران‌های ایتالیایی به عنوان دسر سرو می‌شوند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه