با بیماری بالینیت در مردان آشنا شویم. یکی از عوارض ختنه نشدن مردان بیماری بالینیت میباشد و در مردانی که ختنه نشده اند سر آلت و قسمت ختنه گاه متورم میشود. این یک بیماری دردناک است اما با یک پماد براحتی می توان آن را درمان کرد. چه عواملی باعث گسترش بالینیت می شوند؟. علت اصلی ابتلا به این بیماری بهره مندی از بهداشت ضعیف است. بهداشت نامناسب باعث جمع شدن باکتری ها در این منطقه می شود که عفونت را بهمراه دارد. پوست ختنه گاه آلت تناسلی مرد یک مکان مناسب برای رشد باکتری ها بشمار می آید. صدمات در ...

با بیماری بالینیت در مردان آشنا شویم

با بیماری بالینیت در مردان آشنا شویم

یکی از عوارض ختنه نشدن مردان بیماری بالینیت میباشد و در مردانی که ختنه نشده اند سر آلت و قسمت ختنه گاه متورم میشود. این یک بیماری دردناک است اما با یک پماد براحتی می توان آن را درمان کرد.

 

چه عواملی باعث گسترش بالینیت می شوند؟

علت اصلی ابتلا به این بیماری بهره مندی از بهداشت ضعیف است. بهداشت نامناسب باعث جمع شدن باکتری ها در این منطقه می شود که عفونت را بهمراه دارد. پوست ختنه گاه آلت تناسلی مرد یک مکان مناسب برای رشد باکتری ها بشمار می آید. صدمات در نوک آلت تناسلی مرد و یا پوست ختنه گاه می تواند باعث ایجاد تورم شود.

 

التهاب در منطقه می تواند سبب ایجاد بالینیت شود. التهاب می تواند به دلایل زیر بوجود آید :

ـ پس از دوش گرفتن صابون را بطور کامل از روی آلت تناسلی نشسته اید.

ـ از صابون های معطر برای تمیز کردن آلت تناسلی خود استفاده نموده اید.

ـ با استفاده از صابون های نواری پوست خود را خشک کرده اید.

ـ از لوسیون یا اسپری های معطر بر روی آلت تناسلی خود استفاده کرده اید.

 

برخی از داروها نظیر داروهای مسهل ، قرص های خواب آور ، مسکن و آنتی بیوتیک ها نیز می توانند سبب ایجاد بالینیت شوند. نادرترین دلایل ایجاد التهاب عبارتند از : آرتریت واکنشی ، دیابت کنترل نشده و بیماری های جنسی نظیر تبخال و سوزاک.

 

علائم و نشانه های بالینیت

از جمله نشانه های آشکار بالینیت تورم و ظاهر قرمز پوست ختنه گاه است. علاوه بر قرمزی علائمی دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشند که عبارتند از :

 

ـ سخت شدن پوست ختنه گاه

ـ خارش اندام تناسلی

ـ درد در ناحیه تناسلی

ـپوست دردناک در ناحیه تناسلی مرد

 

اگر نوک الت تناسلی شما متورم شده است و به نوعی برای ادرار شما مانعی ایجاد کرده است. این امر می تواند سبب ایجاد درد در حین ادرار گردد.

 

تشخیص بالینیت

از آنجاییکه اکثر علائم بالینیت قابل مشاهده هستند می توان آنها را با انجام معاینات فیزیکی تشخیص داد. اگر ترشحاتی در ناحیه وجود داشته باشد پزشک متخصص نمونه ای از آنها را مورد آزمایش قرار می دهد تا نوع ویروسی ، قارچی و باکتریایی ان را تشخیص دهد.

 

نتیج به دست آمده در درمان بالینیت موثر خواهند بود. در برخی از موارد علت آن قورا آشکار نمی شود به همین دلیل شما ممکن است آزمایشات بیشتری نیاز داشته باشید. یکی از این آزمایشات بیوبسی است به اینصورت که پزشک یک قسمت بسیار کوچک از آلت تناسلی را برمی دارد تا نمونه مورد نظر را مورد آزمایش قرار دهد.

 

درمان بالینیت

پس از تشخیص به احتمال زیاد یک کرم ضدخارش برای شما تجویز می شود.این کرم را باید برای توقف خارش و التهاب مورد استفاده قرار دهید. در صورت وجود عفونت نیز برای شما داروی آنتی بیوتیک تجویز می شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه