با قطعه های یخ خود را لاغر کنید. یخ می تواند برای التهاب پوستی بسیار مناسب عمل کند. ماساژ صورت با یخ نیز می تواند در شادابی صورت موثر باشد. اما در مورد چربی های زیر پوست چطور؟ می‌دانیم که بسته‌ی یخ می‌تواند التهاب را بهبود و کاهش دهد، و در صدمات ورزشی که می‌بینیم، از ورم های موضع پیشگیری کند. اما اکنون دانشمندان می‌گویند که بسته‌ی یخ حتی نیز می‌تواند به کاهش وزن و چربی هم کمک بسزایی کند!. قرار دادن بسته‌ی یخ روی یک قسمت چربی‌دار مثل ران یا شکم فقط به مدت ۳۰ دقیقه، می‌تواند آن دسته از کالری‌ ...

با قطعه های یخ خود را لاغر کنید

با قطعه های یخ خود را لاغر کنید

یخ می تواند برای التهاب پوستی بسیار مناسب عمل کند.ماساژ صورت با یخ نیز می تواند در شادابی صورت موثر باشد.اما در مورد چربی های زیر پوست چطور؟ می‌دانیم که بسته‌ی یخ می‌تواند التهاب را بهبود و کاهش دهد، و در صدمات ورزشی که می‌بینیم، از ورم های موضع پیشگیری کند. اما اکنون دانشمندان می‌گویند که بسته‌ی یخ حتی نیز می‌تواند به کاهش وزن و چربی هم کمک بسزایی کند!

 

قرار دادن بسته‌ی یخ روی یک قسمت چربی‌دار مثل ران یا شکم فقط به مدت ۳۰ دقیقه، می‌تواند آن دسته از کالری‌هایی که سوزندن آن ها خیلی سخت است را تحریک کرده و از بین ببرد. کمپرس سرد، موجب می‌شود تا چربی‌های سفید و شل بدن، به چربی های بـژ که بعنوان سوخت استفاده می‌شوند تبدیل شوند.

 

انسان ها، دو نوع بافت چربی دارند. چربی سفید، که آن نوعی است که ما آنرا به شکل شکم یا ران چاق می‌بینیم، آن است که از طریق خون جریان دارد تا به عضلات سوخت برساند. و دیگری، چربی قهوه‌ای است که توسط بدن برای تولید گرما استفاده می‌شود. هرچه بدن شما سردتر باشد، چربی قهوه‌ای نیز بیشتری از بین می‌رود.

 

حالا دانشمندان کشف کرده‌اند زمانی که چربی سفید خیلی سرد شود، می‌تواند تبدیل به نوعی چربی قهوه‌ای شود، و اسمش را هم چربی بژ گذاشته‌اند. چربی بژ هم می‌تواند مثل چربی قهوه‌ای برای تولید حرارت استفاده شود

 

دکتر فلیپ کرن، یکی از محققان دانشگاه پزشکی کنتاکی در لکسینگتون می‌گوید: ما تصمیم داشتیم بررسی کنیم که انسان‌ها می‌توانند در مواجهه با سرما چربی‌های سفیدشان را به چربی بژ تبدیل کنند یا نه. بافت قهوه‌ای چربی، می‌تواند یک دفاع قوی در برابر چاقی باشد. وجود این نوع چربی در بدن، در مقایسه با هنگامی که چربی بصورت چربی اضافه ذخیره شده باشد، باعث خواهد شد تا کالری بیشتری سوزانده شود.

 

محققان، بافت چربی ران ۱۶ نفر را پس از اینکه ۳۰ دقیقه در معرض بسته‌ی یخ بود را برداشته، و نشانگرهای ژنتیکی خاصی را در آنها بررسی کردند که مشخص می‌کرد با چه نوع بافت چربی روبرو هستند. آنها سطوحی از سه نشانگر ژنتیکی را یافتند که همانند چربی‌های قهوه‌ای یا بژ نمونه‌گیری شده در زمستان بود.

 

آنها همچنین بافت چربی شکم ۵۵ نفر را هم مورد بررسی قرار دادند، تا بیابند که آیا نمونه‌های گرفته شده در زمستان شواهدی مبنی بر تبدیل نوع چربی به بژ ارائه می‌کنن�� یا نه. آنالیزها نشان داد بافت‌های چربی که در طول زمستان گرفته شده، حاوی چربی بژ بیشتری نسبت به نمونه‌های گرفته شده در تابستان بوده است

 

این تحقیق علت این موضوع را هم روشن کرد که چرا مردم در طول زمستان تمایل بیشتری به مصرف غذاهای چرب دارند، چرا که در آن زمان چربی‌های سفید علاوه بر نیرو دادن به عضلات برای گرم کردن بدن هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

همچنین محققان دریافتند که افراد چاق قادر نیستند همچون افراد لاغر چربی‌های سفیدشان را به چربی بژ تبدیل کنند. دکتر کرن افزود: یافته‌های ما آشکار کرد که التهاب، می‌تواند مانع تبدیل چربی سفید به چربی بژ شود. بدین ترتیب طبق تحقیقات ما با کاهش چند درجه از هوا می‌توانید لاغر شوید!

 

اغلب خانه‌ها در زمستان، هوایشان روی ۲۱ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم می‌شود، اما مرکز پزشکی دانشگاه ماستریخت توصیه می‌کند که چند ساعتی در روز ترموستات را کم کنید و دمای خانه‌تان را بین ۱۵ و ۱۷ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید.

 

متخصصان مدعی هستند از آنجایی که ما اغلب ساعات را زیر سقف هستیم، و معمولا هم در خانه و محل کار دمای هوا بیش از اندازه گرم است، بدن ما به طور طبیعی برای گرم نگه داشتن خودش کالری‌ای نمی‌سوزاند. و امروزه هم که دیگر رسم شده دمای خانه‌ها از طریق یک تهویه‌ی مطبوع و گرمایش مرکزی کنترل شود.

 

زیباجو

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه