برای درمان رودل این مطلب را بخوانید. وقتی که غذا زیاد میخوریم یا ماده خوراکی که خورده ایم آلوده بوده باشد رودل می کنیم. راه چاره چیست تا از درد خلاص شویم. مدتی است که اصلا به معده خود استراحت نداده اید و دائما در حال صرف غذا و یا وعده های سنگین بوده اید. این اتفاقی است که اغلب در دوران تعطیلات اتفاق می افتد و پیامد هایی همچون رودل، یبوست، دل درد و… را دد پی دارد. برای رهایی از این مشکلات چه باید کرد؟. اگر در آخر تعطیلات رودل کردید, این کارها را انجام دهید. بسیاری از افراد در ایام عید، رو ...

برای درمان رودل این مطلب را بخوانید

برای درمان رودل این مطلب را بخوانید

وقتی که غذا زیاد میخوریم یا ماده خوراکی که خورده ایم آلوده بوده باشد رودل می کنیم. راه چاره چیست تا از درد خلاص شویم. مدتی است که اصلا به معده خود استراحت نداده اید و دائما در حال صرف غذا و یا وعده های سنگین بوده اید. این اتفاقی است که اغلب در دوران تعطیلات اتفاق می افتد و پیامد هایی همچون رودل، یبوست، دل درد و… را دد پی دارد. برای رهایی از این مشکلات چه باید کرد؟

 

اگر در آخر تعطیلات رودل کردید, این کارها را انجام دهید
بسیاری از افراد در ایام عید، روزانه چند بار به دید و بازدیدهای خانوادگی می‌روند و در مصرف مواد غذایی مختلف زیاده‌روی می‌کنند. حتی بعضی‌ها از مصرف صبحانه خودداری می‌کنند یا حجم وعده ناهار را کاهش می‌دهند تا بتوانند شب‌ها در مهمانی بیشتر بخورند. این تغییرات در رژیم غذایی باعث ایجاد مشکلات گوارشی مختلف از جمله دل‌درد، یبوست، حالت تهوع و… می‌شود.

 

در صورت بروز رودل بهتر است برای ۲۴ ساعت فقط از غذاهای سبک مثل سوپ استفاده کنید. همچنین باید از مصرف آجیل، مواد غذایی پرچرب و غذاهای دیرهضم خودداری کنید. راه رفتن و تحرک سبک نیز به رفع این حالت کمک می‌کند.

 

عرق نعناع هم برای رفع نفخ روده مفید است. در واقع، بسیاری از داروهای ضدنفخ موجود در داروخانه‌ها حاوی نعناع هستند. بنابراین افرادی که بر اثر پرخوری دچار نفخ یا باد روده و قار و قور شکم می‌شوند، می‌توانند مقداری عرق نعناع را در آب جوش همراه قند مصرف کنند اما اگر با رعایت این نکات، علائم گوارشی بعد از ۲۴ ساعت بهبود نیابند و دل‌درد و استفراغ شدید باشد، باید به پزشک مراجعه کرد.

 

منبع: هفته نامه سلامت

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه