برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه چه کسانی هستند؟

پرنفوذترین زنان در عرصه رسانه و سرگرمی چه کسانی هستند؟ مجله فوربز هرساله فهرستی از قدرتمندترین زنان جهان منتشر میکند. از دل این فهرست، نام قدرتمندترین زنان در دنیای سرگرمی را بیرون کشیده‌ایم.

 

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

 

 

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

اپرا وینفری، مجری و هنرپیشه مشهور آمریکایی در فهرست "قدرتمندترین زنان" که از سوی مجله فوربز منتشر شده، در مکان چهاردهم جای گرفت. اپرا که اینک ۶۰ سال دارد، کارش را به عنوان مجری اخبار در بالتیمور شروع کرد. شهرت او زمانی به وقوع پیوست که برنامه تلویزیونی‌اش با نام" اپرا وینفری شو" میلیونها بیننده را به خود جذب کرد. این برنامه در سال ۲۰۰۶ به طور هفتگی ۲۱ میلیون بیننده داشت.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

در فهرست فوربز، بیانسه خواننده پرطرفدار آمریکایی در مکان هفدهم قرار دارد. بیانسه ۳۲ ساله تا کنون دستاوردهای درخشانی داشته: در برابر رؤسای جمهور آواز خوانده، در بین دو نیمه مسابقه "سوپربال" به روی صحنه رفته و در سراسر جهان بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه آلبوم فروخته است.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

سوفیا ورگارا در حال حاضر پردرآمدترین هنرپیشه تلویزیون در آمریکا به شمار می‌رود. او برای هر قسمت سریال "خانواده مدرن" ۱۷۵ هزار دلار دستمزد دریافت میکند. این سریال از سال ۲۰۰۹ شروع شده است. ورگارا برای ایفای نقش شخصیت گلوریا دلگادو پریچت در این سریال در سالهای ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نامزد دریافت جایزه امی برای بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن شد. او در فهرست فوربز مکان سی ودوم را دارد.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

آنا وینتور از سال ۱۹۸۸ سردبیر مهمترین مجله دنیای مد "ووگ" است. او را پرنفوذترین زن در عرصه مد می‌شناسند؛ زنی که به دنیای مد خط و جهت می‌دهد. مطرح شدن نام یک طراح در ووگ تمام و کمال بستگی به تصمیم وینتور دارد. او همچنین هنرگردان (کیوریتور) موزه متروپولیتن در نیویورک است. در فهرست فوربز آنا وینتور مکان ۳۹ را به خود اختصاص داده است.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

الن دیجنرس، هنرپیشه، مجری و کمدین آمریکایی، فعالیت حرفه‌ای خود را با اجرای برنامه‌های "استند آپ کمدی" در کلوب‌های کوچک شروع کرد. او در سال ۲۰۰۳ برنامه اختصاصی خودش را به نام "الن دیجنرس شو" آغاز کرد؛ برنامه‌ای که تا کنون چهار بار جایزه امی از جمله برای بهترین برنامه گپ و گفتگو (تاک شو) و نیز بهترین مجری در این شاخه را دریافت کرده است. الن دیجنرس در مکان ۴۵ فهرست فوربز قرار دارد.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

آنجلینا جولی با دستمزد ۳۳ میلیون دلاری، در حال حاضر پردرآمدترین هنرپیشه هالیوود شناخته می‌شود. او با ایفای نقش لارا کر��فت که بر مبنای یک بازی ویدئویی پرداخته شده بود، توانست نام خود را در سراسر جهان بر زبان بیندازد. آنجلینا جولی سال گذشته به خاطر انتشار خبر برداشتن دو پستان در راستای جلوگیری از ابتلا به سرطان پستان خبرساز شد. در فهرست فوربز او در مکان ۵۰ جای دارد.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

شکیرا جایگاه ۵۸ فهرست فوربز را به خود اختصاص داده است. این خواننده کلمبیایی ابتدا تنها به زبان اسپانیایی می‌خواند، اما در سال ۲۰۰۲ نخستین آلبوم خود به زبان انگلیسی را منتشر کرد و تبدیل به ستاره شد. شکیرا از ۱۳ سالگی به طور حرفه‌ای کار موسیقی را آغاز کرد. او تا کنون در سراسر جهان ۶۰ میلیون نسخه آلبوم فروخته است و در فیسبوک نیز ۹۳ میلیون دنبال‌کننده (فالوئر) دارد.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

لیدی گاگا شهرتش را بیش از همه به ظاهر عجیب و لباس‌های غیرمعمولی که می‌پوشد، مدیون است. او در مکان ۶۷ فهرست فوربز جای دارد. تور جهانی وی به نام " Born-This-Way" برای لیدی گاگا ۵۰ میلیون دلار همراه داشت. بسیاری او را با مدونا، ملکه پاپ مقایسه می‌کنند زیرا لیدی گاگا نیز روش مدونا را برای پیوند هنر، موسیقی و مد با یکدیگر اجرا می‌کند.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

یائو چن، هنرپیشه چینی تا کنون در بسیاری از فیلم‌های تولید شده در کشورش نقش اول را بازی کرده است. او از شهرتش برای جلب توجه به موضوعات اجتماعی و مشکلات زیست‌محیطی در چین استفاده می‌کند. سال گذشته یائو چن به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل معرفی شد. در فهرست فوربز او در مکان ۸۳ جای دارد.

برترین زنان در دنیای سرگرمی و رسانه

ژیزل بوندشن برای هفتمین بار پیاپی به عنوان پردرآمدترین مدل جهان انتخاب شده است. این مدل ۳۳ ساله در سال گذشته ۴۲ میلیون دلار درآمد داشت. ژیزل بوندشن از سال ۲۰۰۶ با تام بردی، بازیکن فوتبال آمریکایی زندگی میکند. این دو در سال ۲۰۰۹ با یکدیگر ازدواج کردند و دارای دو فرزند هستند. ژیزل بوندشن مکان نخست رتبه‌بندی قدرتمندترین زنان در عرصه سرگرمی را در اختیار دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه