بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید. در بازار امروز انواع مختلفی از هدفون وجود دارد که مردم با توجه به سلیقه و انتخاب های مختلف از انها استفاده می کنند . هدفون ها انواع مختلفی دارند , روی گوشی , توی گوشی , حتی هدفون هایی در بازار هستند که با گذاشتن جلوی گوش و روی گونه , صدای آهنگ را به حلزونی انتقال می دهند . کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از هدفون‌هایی که کاملاً داخل گوش قرار می‌گیرند و با نام تجاری هدفون‌های تو گوشی شناخته می‌شوند از علل اصلی بروز ناشنوایی در افراد است. متخصصا ...

بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید

بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید

در بازار امروز انواع مختلفی از هدفون وجود دارد که مردم با توجه به سلیقه و انتخاب های مختلف از انها استفاده می کنند . هدفون ها انواع مختلفی دارند , روی گوشی , توی گوشی , حتی هدفون هایی در بازار هستند که با گذاشتن جلوی گوش و روی گونه , صدای آهنگ را به حلزونی انتقال می دهند .

 

کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از هدفون‌هایی که کاملاً داخل گوش قرار می‌گیرند و با نام تجاری هدفون‌های تو گوشی شناخته می‌شوند از علل اصلی بروز ناشنوایی در افراد است.

بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید

متخصصان شنوایی اعتقاد دارند این وسیله به دلیل نزدیکی بیش از حد به پرده گوش می‌تواند سروصدایی بیش از حد مجاز تولید و آسیبی غیر قابل بازگشت به این عضو از بدن وارد کند.

 

کارشناسان بر این اساس به افراد برای آسیب کمتر به گوش توصیه می‌کنند از هدفون‌های قدیمی که روی گوش نصب می‌شود استفاده کنند و هدفون‌های تو گوشی را طولانی مدت مورد استفاده قرار ندهند.هدفون‌های نسل قدیمی به دلیل آزاد گذاشتن حلزون گوش برای تبادل هوا و صوت با محیط خارج به گوش فشار کمتری می‌آورند.

بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید

متخصصان در عین حال برای حفظ سلامت گوش در عصر حاضر توصیه می‌کنند افراد بلندی صدای دستگاه‌ها، تلفن همراه، mp3 player، تبلت و سایر وسایل پخش کننده صدا را از 60 درصد افزایش ندهند‌، طریقه امتحان امن بودن صدای این وسایل بدینگونه است که اطرافیان در فاصله کمتراز 40 سانتی متری از فرد نتوانند صدای پخش شده از هدفون را بشنوند.

 

از دیگر توصیه‌های سلامتی در خصوص گوش، ا��تراحت دادن به آن پس از هر 60 دقیقه گوش دادن به موسیقی یا فایل‌های صوتی به میزان نیم ساعت است، اگر فرد تنها یکسال هر روز با صدای بلند توسط هدفون به موسیقی گوش دهد خیلی زود با مشکلات شنوایی و دشواری در تشخیص صوت‌ها مواجه می شود.

بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید

گفتنی است، تمیز کردن با احتیاط داخل گوش توسط دستمال یا گوش پاک کن و عدم استفاده از هدفون سایر افراد در جلوگیری از بروز عفونت‌های گوش میانی بسیار موثر است.

بعد از استفاده از این هدفون ها باید سمعک بزنید

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه