تاثیر مرکبات و توت برای درمان تبخال لب. تبخال در ابتدای کار خود را با خارش در ناحیه لب نشان می دهد و چند ساعت بعد معمولا در ساعات شب خود را ظاهر می کند. یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ذق ذق خفیف اولین علامت بروز تبخال است. تبخال واژینال در اطراف واژن و کشاله ران، آلت و کیسه بیضه مردان ایجاد می‌شود. عضلات دردناک می‌شود و غدد لنفی در اطراف گره لنفی ممکن است دردناک شود. تاول ناشی از تبخال می‌تواند ...

تاثیر مرکبات و توت برای درمان تبخال لب

تاثیر مرکبات و توت برای درمان تبخال لب

تبخال در ابتدای کار خود را با خارش در ناحیه لب نشان می دهد و چند ساعت بعد معمولا در ساعات شب خود را ظاهر می کند. یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود.

 

ذق ذق خفيف اولين علامت بروز تبخال است. تبخال واژينال در اطراف واژن و كشاله ران، آلت و كيسه بيضه مردان ايجاد مي‌شود. عضلات دردناك مي‌شود و غدد لنفي در اطراف گره لنفي ممكن است دردناك شود. تاول ناشي از تبخال مي‌تواند براي روزها دردناك باشد.

 

درمان‌‌هاي رايج
داروهاي ضدويروس به صورت قرص يا كرم از شايع‌ترين درمان‌هاي تبخال هستند.

 

مواد غذايي مفيدبرای تبخال
مركبات و توت‌ها وتبخال
غني‌ترين منابع ويتامين C هستند كه براي التيام زخم‌ها مفيدند. افزايش دريافت ويتامين C تا 1000 ميلي‌گرم در روز مي‌تواند از عود مجدد تبخال جلوگيري كند.

 

روی و تبخال
غلات سبوسدار، نان كامل، گوشت قرمز، منابع خوب روي هستند كه براي التيام پوست لازمند. هنگامي كه روي به همراه ويتامين C استفاده شود باعث كاهش عود مجدد تبخال مي‌شود.

 

توت‌ها و ميوه‌ها و سبزي‌ها و تبخال
حاوي بيوفلا ونوئيدها هستند. مكمل بيوفلا ونوئيدها به تسريع التيام تبخال ژنتيال در خانم‌ها كمك مي‌كند.

 

پروتئین و تبخال
ماهي، گوشت قرمز، گوشت مرغ منابع غني اسيدآمينه ليزين است كه باعث كاهش بروز تبخال مي‌شود.

 

مواد غذايي كه بايد پرهيز شوند
مغزدانه‌ها، دانه‌ها و شكلات حاوي اسيدآمينه آرژنين هستند. ويروس تبخال در محيط غني از آرژنين مقاومت مي‌كند.

 

نکته مهم
سطح پايين ليزين در خون با افزايش خطر عود ويروس تبخال مرتبط است. استفاده از مكمل ليزين مي‌تواند به كاهش دفعات بروز و شدت علائم تبخال كمك كند.

 

 

ک��مات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه