تغذیه و تاثیر آن روی رفتار و اخلاق. تغذیه مطمئنا روی رفتار کودکان و بزرگسالان نقش دارد و به این مسئله در جامعه کمتر توجه شده است. بسیاری از خوراکی ها روی بدخلق شدن تاثیر دارند. در پی بررسی‌های انجام شده کمبود آهن و هموگلوبین پائین، ترک خوردگی لب‌ها، ریزش مو و نازک شدن آن از نتایج تغذیه نامناسب است که اثرات اجتماعی نیز در بر دارد. \. براساس پژوهش‌های دانشگاه پنسیلوانیا، تغذیه درست و سالم در دوران کودکی باعث رفتارهای اجتماعی سالم و مناسب می‌گردد و بالعکس تغذیه نادرست و فاقد ارزش غذائی باعث ر ...

تغذیه و تاثیر آن روی رفتار و اخلاق

تغذیه و تاثیر آن روی رفتار و اخلاق

تغذیه مطمئنا روی رفتار کودکان و بزرگسالان نقش دارد و به این مسئله در جامعه کمتر توجه شده است. بسیاری از خوراکی ها روی بدخلق شدن تاثیر دارند. در پي بررسي‌هاي انجام شده كمبود آهن و هموگلوبين پائين، ترك خوردگي لب‌ها، ريزش مو و نازك شدن آن از نتايج تغذيه نامناسب است كه اثرات اجتماعي نيز در بر دارد.\

 

براساس پژوهش‌هاي دانشگاه پنسيلوانيا، تغذيه درست و سالم در دوران كودكي باعث رفتارهاي اجتماعي سالم و مناسب مي‌گردد و بالعكس تغذيه نادرست و فاقد ارزش غذائي باعث رفتارهاي نابهنجار در سنين اوليه مي‌گردد.

 

آنها معتقدند كه تغذيه درست و سالم نه تنها بر روي سلامت بدن تأثير مي‌گذارد، بلكه باعث رفتارهاي درست اجتماعي و عاطفي نيز مي‌گردد، شايد تمركز پزشكان بيشتر بر روي سلامت جسمي كودك باشد، اما بايد بدانيم كه بسياري از رفتارهاي نادرست از تغذيه نامناسب به وجود مي‌آيد.

 

كمبود برخي املاح، ويتامين‌ها مي‌تواند باعث رفتارهاي نادرست شود.در پي بررسي‌هاي انجام شده كمبود آهن و هموگلوبين پائين، ترك خوردگي لب‌ها، ريزش مو و نازك شدن آن از نتايج تغذيه نامناسب است كه اثرات اجتماعي نيز در بر دارد.

 

از جمله مي‌توان كمبود و عدم تغذيه درست را به دوست‌يابي، ‌فعال بودن در اجتماع،‌ مهارت‌هاي فردي، مرتبط دانست پروهشگران در اين زمينه، تغذيه دوران اوليه كودكي را بسيار مهم تلقي كرده و معتقدند اثرات تغذيه درست در كودكي مي‌تواند عامل موفقيت‌هاي دوران جواني و بزرگسالي نيز بشود.

 

به طور مثال تغذيه كامل و درست در دوران نوزادي مي‌تواند باعث بالا رفتن ضريب هوشي يا IQ وي در هشت سالگي گردد: بنابراين گزارش، آنها معتقدند، هيچوقت براي تغيير عادات غذائي كودك شما دير نسبت سعي كنيد از همين لحظه شروع كنيد و مواد مضر و ناسالم و غير مفيد را از زندگي خود حذف كنيد و مواد سالم را به ليست غذايي كودك خود اضافه كنيد، و بدانيد كه همين حالا مي‌تواند لحظه شروع يك روش زندگي و تغذيه‌اي مناسب باشد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه