توصیه های مراقبت از پاها در فصول سرد سال. مراقبت از پاها به عنوان قلب دوم انسان کاملا واجب و ضروری است. گرم نگه داشتن پاها در فصل زمستان و مراقبت از پوست آن در زمستان مهم است. همه دوست دارند که پاهایی نرم و زیبا همانند نوزادان داشته باشند. اگرچه تعداد کمی از مردم پاهای طبیعی زیبایی دارند. پاهای شما وزن تمام بدنتان را تحمل کرده. و به دلیل قرار گرفتن در شرایط و موقعیت‌های بسیار متفاوت، احتمال صدمه، خستگی و آلودگی آن‌ها بسیار بالا است. نادیده انگاشتن پاهایتان می‌تواند باعث مشکلات دردآور و ...

توصیه های مراقبت از پاها در فصول سرد سال

توصیه های مراقبت از پاها در فصول سرد سال

مراقبت از پاها به عنوان قلب دوم انسان کاملا واجب و ضروری است. گرم نگه داشتن پاها در فصل زمستان و مراقبت از پوست آن در زمستان مهم است. همه دوست دارند که پاهایی نرم و زیبا همانند نوزادان داشته باشند. اگرچه تعداد کمی از مردم پاهای طبیعی زیبایی دارند. پاهای شما وزن تمام بدنتان را تحمل کرده

 

و به دلیل قرار گرفتن در شرایط و موقعیت‌های بسیار متفاوت، احتمال صدمه، خستگی و آلودگی آن‌ها بسیار بالا است. نادیده انگاشتن پاهایتان می‌تواند باعث مشکلات دردآور و پوستی آن‌ها شود. درنتیجه شما باید برنامه ریزی دقیق و منظمی را برای سلامت و زیبایی پاهایتان در نظر داشته باشید. پدیکور رفتن منظم یکی از راه‌های خیلی خوب برای مراقبت از پاهایتان است، ولی تنها راه نیست! شما می‌توانید با چند راه حل خانگی، به صرفه و ارزان،

 

از پاهای خود مراقبت کنید. راه‌های خیلی زیادی برای مراقبت از سلامت و زیبایی پاهای شما وجود دارد که آن‌ها را از درد رها کرده و در مقابل آلودگی‌های باکتریایی و قارچی محافظت می‌کند و همچنین رطوبت آن‌ها را نیز تامین می‌نماید.

 

پاهایتان را به طور منظم بشویید.
به گزارش پارس ناز پاها به دلیل موقعیت خاصی که دارند، میزان کثیفی و عرق کردن آن‌ها بسیار بیشتر از سایر نقاط بدن است، بنابراین شستشوی منظم آن‌ها بسیار مهم است.پاهای خود را دوبار در طول روز بشویید (اول صبح و آخر شب) و این را به عنوان یک عادت در خود پرورش دهید.از صابونی ملایم و یا صابونی ضدعفونی کننده و آب ولرم استفاده کنید.

 

از آب خیلی داغ استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوستتان می‌شود.همچنین از آب سخت برای شستن پوست خود استفاده نکنید زیرا باعث خشکی و ترک خوردگی پوستتان می‌شود.بعد از شستشو حتما با حوله کامل پای خود را خشک کنید، چون رطوبت بین انگشتان سبب بزور بیماری‌های قارچی می‌شود.حوله‌ی مربوط به پای خود را از بدن جدا بگذارید.

 

دوبار در هفته لایه برداری کنید.
همانند شستن، لایه برداری از پاها و بخصوص پاشنه پا موضوع بسیار مهمی می‌باشد. پوست در قسمت پاها ضخیم‌تر بوده و به همین دلیل لایه برداری سلول‌های مرده در این ناحیه بسیار ضروری بوده و پوست را نرم و لطیف نگه می‌دارد. لایه برداری منظم همچنین خطر ابتلا به پینه بستن بین انگشت‌ها و ضایعات پوستی در مناطق ضخیم را کاهش می‌دهد.

 

با استفاده از سنگ پا یا اسکراب کننده پا از دست سلول‌های مرده خلاص شوید.در هنگام اسکراب کردن، از فشار دادن بیش از حد اسکراب کننده یا سنگ پا بر روی پوست خودداری کنید.قبل از سنگ پا زدن حتما پای خود را در آب ولرم به مدت 10 دقیقه غوطه ور سازید.همچنین می‌توانید یک اسکراب کننده خانگی با مخلوط کردن شکر یا نمک با روغن بچه درست کنید (خمیری سفت)، سپس با حرکات دورانی به مدت 5 دقیقه آن را به پای خود بمالید.

 

سپس با یک سنگ پا تمام قسمت‌های اسکراب خورده را سابیده و سپس با آب خنک بشویید.پاها را به خوبی خشک کنید و با کرم مخصوص پا چرب کنید.

 

پاهای خود را مرطوب نگه دارید.
یکی از مهم‌ترین مسایل مرطوب نگه داشتن پا قبل از رفتن به رختخواب است.وقتی‌که مرطوب کننده را استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آن را به تمام نقاط پای خود مالیده و با حرکات دورانی به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید.اگر پاهای شما در زمستان ترک می‌خورند، بعد از مرطوب کردن جوراب بپوشید و سپس به رختخواب بروید.

 

به یاد داشته باشید که از زدن مرطوب کننده زیاد بین انگشتانتان جلوگیری کنید.همچنین می‌توانید از مرطوب کننده‌های طبیعی همچون روغن نارگیل، روغن زیتون یا کره‌ی کاکائو استفاده نمایید.این مواد طبیعی از داخل به نرم نگه داشتن پوست شما کمک می‌کنند.در صورت استفاده از این روغن‌ها، قبل از مصرف آن‌ها را کمی گرم کرده و به ملایمت به پوست بمالید تا فرصت بیشتری برای جذب بهتر داشته باشد.

 

بعضی اوقات پاهای خود را در محلول‌های آرامش بخش غوطه‌ور کنید.

غوطه‌ور کردن پاها در محلو‌ل‌های آرامش بخش، به پای شما در تمیزی و نرمی کمک شایانی می‌کند. همچنین از بوی بد پا و استرس می‌کاهد و سم‌ها را از بدن خارج می‌کند.نمک اپسوم (منیزیم سولفات) یکی از بهترین مواد درست کردن محلول آرامش بخش پاها می‌باشد.

 

½ فنجان نمک اپسوم را به تشت آب ولرم اضافه کنید.چند قطره از روغن خوش‌بوی مد نظر خود را (استخدوس یا نعناع فلفلی) به آن اضافه کنید.به مدت 10 تا 15 دقیقه پاهای خود را در این محلول غوطه ور کنید.سپس با یک سنگ پا، سلول‌های مرده و خشک شده را از پا جدا کنید.پاهای خود را با آب ولرم بشویید و خوب خشک کنید.لوسیونی مرطوب کننده را به کل پای خود بزنید و سپس جورابی بپوشید تا پای شما رطوبت خود را حفظ کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه