حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر

طراحان حلقه‌ای طراحی کرده‌اند که متن را اسکن و برای نابینا می‌خواند و افراد بینا می‌توانند متنی را توسط آن ترجمه کنند.

فارس: وسایلی برای نابینایان مانند کتابخانه دیجیتال و کتاب‌‌های دیجیتالی ساخته شده‌اند اما این بار طراحان کار را برای نابینایان و برای افراد بینا راحت‌تر کرده‌اند.
حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر - تصویر 1
حلقه‌ای به نام «آی‌رینگ» در سال 2012 توسط طراحان طراحی شد که دارای تجهیزاتی بود اما محققان این محصول را با انجام دادن کارهای زیادی پیشرفته‌تر کرده‌اند که بهتر از قبل شده است.

یک تیم تحقیقاتی در آزمایشگاه موسسه تکنولوژی در ماساچوست حلقه‌ای به نام «فینگرریدر» برای نابینایان طراحی کرده‌اند که دارای اسکنر است و با صدای بلند متن را برای کاربر در همان لحظه که وی انگشت روی متن می‌کشد می‌خواند.

حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر - تصویر 2
این حلقه مجهز به یک سیستم بازگشت و دارای یک میکرو دوربین است؛ در بالا و پایین حلقه 2موتور ارتعاش قرار داده شده است که کاربر را در طول خواندن راهنمایی می‌کند، اگر از خط خارج شود هشدار می‌دهد و زمانی که به آخر خط می‌رسد اعلام می‌کند.

در واقع حلقه زمانی که انگشت کاربر منحرف می‌شود برای از سرگیری بخش و تغییر موقعیت به وی کمک می‌کند؛ برای انتقال تمام این اطلاعات ارتعاشات کم و بیش شدید و طولانی مدت وجود دارد و اگر انگشت مسیر اشتباهی را طی کند با صدای بلند اعلام می‌کند که این قسمت خوانده شده است.

حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر - تصویر 3
فینگر ریدر به خوبی بر روی کاغذ یا یک صفحه نمایش دیجیتالی کار می‌کند، با این حال اندازه فونت نباید کمتر از 12 نقطه باشد، قابلیت اتصال بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند و کامیپوتر را نیز دارد.

این حلقه در پنل گسترده‌تر از نظر جنبه‌های فنی آن نیز آزمایش شده است اما طراحان در صدد کوچک‌تر و زیباتر کردن این حلقه هستند.

حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر - تصویر 4
محققان فکر می‌کنند «فینگرریدر» می‌تواند همچنین برای افرادی که می‌خواهند متنی را ترجمه کنند استفاده شود.
حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر - تصویر 5

حلقه مترجم و سخنگو! - تصاویر - تصویر 6

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه