در جراحی های زیبایی از استخوان جسد استفاده می شود. فرض کنید شخصی دچار ناراحتی و اختلال در ناحیه فک صورت است,اگر استخوان دیگری را بتوان جایگزین فک معیوب فعلی کرد مشکل حل خواهد شد. رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران گفت: از استخوان‌های اجساد در پردازش استخوان‌های فرد بیمار و جراحی های زیبایی استفاده می‌شود. فرزین سرکارات درباره جراحی‌های فک و صورت گفت: جراحی فک و صورت رشته‌ای است که بسیاری از جراحی‌ها شامل جراحی‌های تروما، بازسازی ناحیه صورت، زیبایی، داخل دهانی و غیره را به ...

در جراحی های زیبایی از استخوان جسد استفاده می شود

در جراحی های زیبایی از استخوان جسد استفاده می شود

فرض کنید شخصی دچار ناراحتی و اختلال در ناحیه فک صورت است,اگر استخوان دیگری را بتوان جایگزین فک معیوب فعلی کرد مشکل حل خواهد شد. رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران گفت: از استخوان‌های اجساد در پردازش استخوان‌های فرد بیمار و جراحی های زیبایی استفاده می‌شود.

 

فرزین سرکارات درباره جراحی‌های فک و صورت گفت: جراحی فک و صورت رشته‌ای است که بسیاری از جراحی‌ها شامل جراحی‌های تروما، بازسازی ناحیه صورت، زیبایی، داخل دهانی و غیره را به خود اختصاص می‌دهد.وی با اشاره به اینکه به دلیل آمار بالای تصادفات در کشور جراحی‌های تروما شیوع بیشتری دارد، گفت: همچنین جراحی‌های زیبایی آمار زیادی از جراحی‌های فک و صورت را در کشور به خود اختصاص می‌دهد.

 

رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران ادامه داد: بر همین اساس یک سمپوزیوم 2 روزه به زودی توسط مرکز تحقیقات جمجمه و فک و صورت دانشگاه آزاد برگزار می‌شود که در آن موضوع بایومتریال‌ها یا جایگزین‌های استخوان مدنظر قرار دارد.

 

سرکارات ادامه داد: بایومتریال‌ها موادی بیولوژیک هستند که واکنش سریع در بدن ایجاد نکرده و در رفع نقایص استخوان‌ها نقش مؤثری دارند.وی افزود: بایومتریال‌ها گاهی از خود بدنه فرد بیمار گرفته شده و گاهی منابع غیر انسانی دارد.به گفته وی، در منابع انسانی از استخوان‌های لگن به طور مثال برای سایر استخوان‌ها استفاده می‌شود. منابع غیر انسانی نیز به سه دسته حیوانی، شیمیایی و اجساد است.

 

رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران با اشاره به اینکه از استخوان‌های اجساد در پردازش استخوان‌های فرد بیمار استفاده می‌شود، گفت: در بسیاری از تصادفات، استخوان‌های فرد دچار مشکل شده که می‌توان از استخوان جسد برای کمک به بیمار استفاده کرد.

 

به گفته وی برخی از استخوان‌ها نیز به صورت مصنوعی و در کارخانه تحت عنوان آلوپلاست تهیه شده و منابع حیوانی استخوانی شامل استخوان‌های شتر، گوساله، گاو و خوک است. البته در ایران از استخوان‌های خوک در این زمینه استفاده نمی‌شود.

 

دبیر علمی اولین سمپوزیوم بایومتریال و تکنیک‌های پیوند استخوان در جراحی‌های دهان گفت: نیاز به اینکه دانش‌ها در این زمینه به روز شود ضرورت دارد لذا این مسئله مد نظر ما قرار گرفته است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه