شروع حکمرانی گوگل بر داشبورد خودروها

گوگل به انتظارها پایان داده و یک نسخه جامع از سیستم عامل اندروید برای اتومبیل‌ها ارائه کرده است. برخلاف تعداد اندکی از خودروسازان که از کارپلی (CarPlay) اپل استفاده می‌کنند، گوگل در هنگام عرضه این سیستم عامل با ۴۰ خودروساز همکاری می‌کند و اولین خودروهای دارای این سیستم عامل همین امسال وارد نمایشگاه‌ها می‌شوند.

A presenter demonstrates Android Auto

A presenter demonstrates Android Auto


اصول کار با اندروید اتو (Android Auto) کاملاً ساده است؛ گوشی خود را متصل کنید تا یک رابط کاربری ساده و مناسب برای شرایط رانندگی در مونیتور خودرو نمایش داده شود. همه چیز از گوشی هوشمند اندرویدی شما آغاز می‌شود و یک پوسته ساده و زیبا در اختیار قرار می‌دهد و همچنین یک ورودی که حتماً باید در چنین سیستم عاملی باشد؛ یعنی صدا.

Android Auto

پاتریک به رادی، مدیر بخش مهندسی اندروید می‌گوید:

احساس می‌کنید و به نظر می‌رسد که این سیستم عامل بخشی از ماشین شماست؛ ولی در عین حال از گوشی‌تان اجرا می‌شود.


کارکردهای اولیه در این سیستم عامل شامل مواردی مانند کنترل صدای سیستم راهبری، هماهنگی با پخش گوگل موزیک و پیام‌نگاری هستند. ویژگی پیام‌نگاری باعث می‌شود که بدون اینکه دستتان از روی فرمان بخواهید بردارید، به پیام‌های دریافت شده پاسخ دهید. این سیستم یکپارچگی کاملی با سرویس Google Now برای داشتن اطلاعات مناسب، درست در زمان مناسب خواهد داشت.

Android Auto

ظاهر اندروید اتو بسیار جذاب طراحی شده و کیت توسعه نرم‌افزاری آن اواخر امسال عرضه خواهد شد.

Android Auto

با این حال، چیزی که بیشتر از کارکردها، جلب‌توجه می‌کند، شرکای گوگل در این پروژه هستند؛ آکورا، آلفا، آئودی، بنتلی، شورولت، کرایسلر، دوج، فیات، فورد، هوندا، هیوندای، اینفینیتی، جیپ، کیا، مازراتی، مزدا، میتسوبیشی، نیسان، اوپل، رام، رنو، سئات، سوبارو، فولکس‌واگن و ولوو همگی در این لیست قرار دارند. بنابراین شانس زیادی وجود دارد تا خودروی جدیدتان با سیستم عامل اندروید اتو سازگاری داشته باشد.


در عین حال، ب‌ام‌و، پورشه، تویوتا و مرسدس از اسامی مشهوری هستند که در این پروژه همکاری ندارند. البته با توجه به تعهدات آن‌ها به سیستم‌عامل کارپلی اپل، چنین موضوعی چندان جای تعجب ندارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه