شرکت های معروفی که کارمندانش بسیار راضی اند!

شاید کار در شرکت های ناب و مشهوری چون اپل از دور بسیار زیبا و جالب به نظر برسد، اما هر کسی پس از گذشت مدتی از ورود به یک شغل آن را معمولی می یابد و باید صرفا روی انجام درست آن تمرکز کند. پس از این مرحله این وظیفه خود شرکت است که با تامین نیاز های کارکنان آنها را راضی نگه دارند.

در اینجا به 5 شرکت معروف در زمینه تکنولوژی اشاره میکنیم که کارکنانشان از نوع کار و پرداخت در آنها کاملا راضی اند.

شرکت های معروفی که کارمندانش بسیار راضی اند!

1- توییتر: توییتر در زمینه راضی نگه داشتن کارکنانش بسیار موفق ظاهر شده و لذا در رتبه اول این فهرست قرار میگیرد. شاید علت این امر تعداد کم کارکنان این شرکت و درآمد بالای این شرکت به نسبت تعداد کارکنان باشد. کارکنان توییتر تنها 700 نفر اند که در مرکز اصلی این شرکت در سانفرانسیسکو فعالیت خود را مستقیما روی توییتر انجام میدهند. سرور های توییتر نیز همگی در یک ساختمان مجزا در کنار دفتر اصلی قرار دارند.

sep24

2- گوگل: علت این رتبه بندی همکاری نزدیک میان کارکنان گوگل است. یکی از مهندسین نرم افزار در این شرکت در باره نوع همکاری دوستانی که در این شرکت در کنار هم کار میکنند گفت: "گوگل بیشتر شبیه یه کارگاهه، ما همیشه با هم مشورت میکنیم و نتیجه همیشه یه محصول ترکیبی از افکار متفاوت همکاراست." حقیقت امر آنست که مدتهاست کسانی که با روند کاری گوگل آشنا هستند میدانند که در گوگل عملا هیچ مدیریتی وجود ندارد و این فکر جمع است که بر تفکر مدیر القا میشود و اهمیت میابد.

sep24

3- فیسبوک: فیسبوک بعلت رابطه مستقیمی که با مردم و نوع زندگی آنها دارد به نوع تامین نیاز های کارکنانش اهمیت بسیاری میدهد زیرا کارکنان این شرکت اغلب کسانی هستند که باید پاسخگوی مردم عادی باشند و داشتن فرهنگ بالا برای این کارکنان از اهمیت والایی برخوردار است.

sep24

4- اپل: اگر بخواهیم منصف باشیم باید بگوییم که اپل با سه عنوان دیگر که در بالا مشاهده میکنید تفاوت بسیاری در نوع خدمات به کارکنان خود دارد. حقیقت آنست که متاسفانه یا خوشبختانه، کارکنان این شرکت بعلت وجود فشار کاری که بر اپل حاکم است نیاز دارند که کار خود را بسیار جدی بگیرند و در غیر این صورت از کار خود برکنار میشوند.

علت اصلی این امر سخت گیری استیو جابز بر کلیه امور و پروسه طراحی و ساخت یک محصول بوده است. این سخت گیری ها که از زمان خود جابز بصورت مستقیم توسط مدیران پروژه و خود جابز اعمال می شد نهایتا سبب شده تا محصولات این شرکت تقریبا از هر نظر و بخصوص از نظر نرم افزاری بی نقص باشند. وضعیت کاری در کارخانه های این شرکت که در چین قرار گرفته اند هم به همین صورت است و این سخت گیری تا جایی ادامه میابد که شاهد بودیم در سال 2010 دو نفر از کارکنان کارخانه اپل در چین در محیط کارخانه دست به خودکشی زدند.

 

sep24

5- Adobe: ادوبی از نظر تامین نیاز مالی برای کارکنان خود هیچگاه کم نگذاشته است. همچنین خدماتی که این شرکت برای کارکنان رسمی خود ارائه میدهد نیز بی نظیرند.

 

شرکت های معروفی که کارمندانش بسیار راضی اند!

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه