شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد. باورتان میشود روزی بشنوید شیر پاستوریزه نه تنها کمکی به سلامتی استخوانهایتان نمیکند بلکه باعثپوک شدن انها میشود ؟!!اگر چه تا به امروز دامداران همیشه از فواید شیر برای استحکام استخوانها میگفتند اما گویا مطالعات اخیر دانشمندان چیزی بر خلاف این را نشان میدهد !! به گزارش پارس ناز تحقیقات و مطالعات نشان می دهد مصرف برخی از لبنیاتپاستوریزه همچون شیر موجب نابودی استخوان‌ها از داخل بدن می‌شود. پس اگر استخوان‌هایتان را دوست دارید، شیر نخورید !. شیر تنها نوشیدنی ...

شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد

شیر برای سلامتی استخوانهایتان ضرر دارد

باورتان میشود روزی بشنوید شیر پاستوریزه نه تنها کمکی به سلامتی استخوانهایتان نمیکند بلکه باعثپوک شدن انها میشود ؟!!اگر چه تا به امروز دامداران همیشه از فواید شیر برای استحکام استخوانها میگفتند اما گویا مطالعات اخیر دانشمندان چیزی بر خلاف این را نشان میدهد !! به گزارش پارس ناز تحقیقات و مطالعات نشان مي دهد مصرف برخي از لبنياتپاستوريزه همچون شير موجب نابودي استخوان‌ها از داخل بدن مي‌شود.پس اگر استخوان‌هايتان را دوست داريد، شير نخوريد !

شير تنها نوشيدني است که به شدت مصرف آن به کودکان توصيه مي‌شود در حالي که همين شير پاستوريزه ممکن است به بدن کودکان صدمه بزند. نوشيدن شير پاستوريزه و يا ساير محصولات لبني آن‌طور که صنعت لبنيات جلوه مي‌دهد براي سلامتي استخوان‌ها و سلامتي عمومي افراد خوب نيست.

صنعت لبنيات در 50 ساله اخير به شدت تلاش کرده است تا مردم را متقاعد کند که محصولات لبني پاستوريزه همچون شير يا پنير سطح کلسيم آن‌ها را افزايش مي‌دهد که اين ادعا کاملا اشتباه است.

در واقع فرآيند پاستوريزاسيون تنها کربنات کلسيم توليد مي‌کند که بدون وجود عامل کي‌ليت نمي‌تواند به سلول‌ها راه يابد و به همين دليل بدن براي جذب کربنات کلسيم به خون، کلسيم استخوان‌ها و بافت‌هاي خود را مي‌کشد و در نهايت بدن دچار پوکي استخوان و ساير مشکلاتي از اين دست مي‌شود. علاوه بر اين، لبنيات پاستوريزه حاوي مقادير کمي منيزيم براي جذب کلسيم است.

تحقيقي که در مجله پزشکي بريتانيا منتشر شد و بر روي هزاران فرد سوئدي انجام شد نشان داد که شير گاو مي‌تواند تاثيري منفي بر سلامتي داشته باشد به خصوص اگر به مدتي طولاني مصرف شود. اين تحقيق که بر روي 61433 زن بين 39 تا 74 سال براي 20 سال و 45339 مرد در همان محدوده سني براي 11 سال انجام شد نشان داد که هرچه بيشتر افراد شير گاو نوشيده‌اند، بيشتر امکان داشته است که به پوکي استخوان يا شکستگي يا ترک‌خوردگي استخوان دچار شوند.

مطالب مرتبط:

نوزاد از کی میتواند شیر گاو مصرف کند

 

دندا‌ن‌های شیری سالم، تكلم زیبا

 

کدام نوع شیر برای شما مناسب تر است..؟

 

 

فواید پودر سنجد برای پوکی استخوان

 

به کمک 10 قدم از پوکی استخوان دور شوید +عکس

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه