عسل خام و خواص درمانی آن را بشناسیم. عسلماده ای است که برای آن هرچه خواص بیان کنیم باز هم کم است. این ماده بعنوان خوراکی کاربردهای بسیاری دارد و همچنین در زمینه درمان به کار میرود. عسل خیلی بیشتر از یک شیرین کننده ی طبیعی است و به عنوان یکی از مواد غذایی پایه بشمار می رود. این بدان معناست که عسل ماده غذایی طبیعی و سرشار از فایده برای سلامت بدن است. در عسل میزان زیادی آنتی اکسیدان ، آنزیم ها و مواد معدنی مثل آهن ، زینک ، پتاسیم ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم و سلنیوم وجود دارد. ویتامین های موجود ...

عسل خام و خواص درمانی آن را بشناسیم

عسل خام و خواص درمانی آن را بشناسیم

عسلماده ای است که برای آن هرچه خواص بیان کنیم باز هم کم است.این ماده بعنوان خوراکی کاربردهای بسیاری دارد و همچنین در زمینه درمان به کار میرود. عسل خیلی بیشتر از یک شیرین کننده ی طبیعی است و به عنوان یکی از مواد غذایی پایه بشمار می رود.

 

این بدان معناست که عسل ماده غذایی طبیعی و سرشار از فایده برای سلامت بدن است. در عسل میزان زیادی آنتی اکسیدان ، آنزیم ها و مواد معدنی مثل آهن ، زینک ، پتاسیم ، کلسیم ، فسفر ، منیزیم و سلنیوم وجود دارد. ویتامین های موجود در عسل شامل ۶ B، تیامین ، ریبوفلاوین ، پانتوتنیک اسید و نیاسین می شود.

 

آنتی اکسیدان های موجود در عسل می توانند با رادیکال های آزاد و اثرات مخرب آنها مبارزه کنند.یک قاشق غذاخوری عسل ۶۴ کاری دارد ، با این حال قند موجود در عسل به ازای هر قاشق غذاخوری ۱۰ است که این مقدار سالمی بشمار می رود.

 

این میزان ، کمی از قند موجود در موز کمتر است و باعث بالا رفتن قند خود و همچنین افزایش سطح انسولین ، مثل شکر سفید ، نمی شود. با این وجود که عسل معمولا در دسترس همه مردم است ، برای تنها یک پوند عسل خالص زنبورها هزاران ساعت را صرف جمع آوری شهد دو میلیون گل می کنند.

 

چرا عسل خام ؟
یکی از آزمایشگاه های تگزاس تحقیقی بر روی ۶۰ نوع از عسل های موجود در فروشگاه های امریکا انجام داد و نتایج این تحقیقات شگفت آور بود. تقریبا در ۷۶ درصد از این مقدار هیچ اثری از شهد گل پیدا نشده است. به عنوان نتیجه گیری باید بگوییم عسل های فرآوری و فیلتر شده ، مثل عسل موجود در فروشگاه ها ، در واقع اصلا عسل نیستند و نمی توانند برای سلامتی مفید باشند.

 

عسل های تجاری معمولا تا حد زیادی فراوری و حتی گاها با روش های شیمیایی اصلاح شده اند. پروسه ی فرآوری و فیلترینگ ، عسل را از مواد گیاهی مفید و همچنین آنزیم های فراوان پاک می نماید. تنها راهی که می توان عسل صاف و درخشان بدست آورد بوسیله ی گرما است.

 

پس عسل های طلایی و شربت مانند موجود در بازار را به اسم عسل اورگانیک و خام ، که مات است ، خریداری نکنید.

 

فواید عسل خام
مطالعات در این زمینه نشان می دهند جایگزین کردن شکر با عسل تا حد زیادی از اضافه وزن جلوگیر�� می نماید. مصرف عسل حتی می تواند در کاهش وزن موثر باشد.عسل به عنوان منبع انرژی ، به شکل قند خون ، شناخته می شود.

 

از همین رو برای مصرف قبل و بعد تمرینات ورزشی و همچنین صبح ها در هنگام صبحانه بسیار مفید است. عسل همچنین می تواند در بهبود عملکرد سیستم ایمنی و پیشگیری از بیماری های ناتوان کننده موثر باشد.عسل سرشار از آنتی اکسیدان ، از جمله فلاونوئید ، است که به سلامت بدن کمک می نماید.

 

عسل باعث می شود خوابی مقوی داشته باشید. این بدان معناست که با مصرف عسل ، گلیکوژن مورد نیاز برای عملکرد صحیح بدن در طول خواب تولید می شود.اضافه کردن عسل به شیر هنگام خواب باعث آزاد شدن ملاتونین ، ماده ی مورد نیاز خواب عمیق ، در مغز می شود. ملاتونین همچنین عملکرد سیستم ایمنی و بافت ماهیچه ای را هنگام استراحت بهبود می بخشد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه