لزوم رسیدن نور آفتاب بر کودکان. کودکان در سن رشد و نمو هستند و والدین هم باید توجه شان به نکات سلامت کودک باشد. یکی از نکات سلامتی مربوط به نور آفتاب است. بهتر است دائم سقف کالسکه نوزادتان را نپوشانید و اجازه دهید نورخورشید به ان ها بتابد البته در ساعات او گرما و ساعاتی که شدت نور افتاب به حداکثر خود رسیده است شیرخوار را بیرون نبرید و سعی کنید و بغیر از این ساعات همیشه روی کالسکه را باز نگه دارید. پوشاندن سقف کالسکه کودک در هوای گرم، به جای این که به او کمک کند، بچه را در خطر گرمازدگی قرار ...

لزوم رسیدن نور آفتاب بر کودکان

لزوم رسیدن نور آفتاب بر کودکان

کودکان در سن رشد و نمو هستند و والدین هم باید توجه شان به نکات سلامت کودک باشد.یکی از نکات سلامتی مربوط به نور آفتاب است. بهتر است دائم سقف کالسکه نوزادتان را نپوشانید و اجازه دهید نورخورشید به ان ها بتابد البته در ساعات او گرما و ساعاتی که شدت نور افتاب به حداکثر خود رسیده است شیرخوار را بیرون نبرید و سعی کنید و بغیر از این ساعات همیشه روی کالسکه را باز نگه دارید.

 

پوشاندن سقف کالسکه کودک در هوای گرم، به جای این که به او کمک کند، بچه را در خطر گرمازدگی قرار می‌دهد.به نقل از سایت «ایندپندنت»، دانشمندان سوئدی می گویند، وقتی روی کالسکه را می‌پوشانید، به جای این که دمای آن کم شود، گرمایی شبیه به تنور تولید می‌شود.

 

دکتر اسوانته نورگرن، متخصص کودکان در بیمارستان استکهلم به روزنامه «اس‌ونسکا داگ‌بلادت» گفت: «… در این شرایط درون کالسکه به شدت گرم می‌شود و هوا هم خوب جریان نمی‌یابد. هم چنین دیدن کودک در حالی که روی کالسکه پوشیده شده، دشوار است.»خود این روزنامه هم دست به تحقیق زده تا اثر خورشید

 

روی کالسکه کودک را دریابد. برای این منظور، کالسکه بین ساعت یازده و نیم صبح تا یک بعد از ظهر زیر نور خورشید گذاشته شد. وقتی روی آن پوشیده نبود، دمای هوایش 22 درجه بود ولی وقتی روی آن را به مدت 30 دقیقه با رویه نازکی پوشاندند، دمای کالسکه به 34 درجه سانتی گراد رسید.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه