مصرف بیش از حد این مواد خوراکی ممنوع. بسیاری از خوراکی ها هستند که اگر در مصرف آن ها افراط شود می توانند موجب بیماری در انسان شوند و باید در خوردن آن ها اعتدال را رعایت نمود. برخی مشکلاتی که روی پوست صورت نمایان می‌شود، ناشی از عادت‌های اشتباه غذایی است. برای داشتن پوستی صاف و سالم باید رژیم غذایی متناسب و متعادلی را رعایت کنید. از نظر علمی به اثبات رسیده است که برخی موادغذایی می‌توانند زمینه‌ساز مشکلات پوستی از جمله آکنه شوند، اگرچه علت بروز این بیماری‌ها صرفا تغذیه نیست. این مطلب، شما ر ...

مصرف بیش از حد این مواد خوراکی ممنوع

مصرف بیش از حد این مواد خوراکی ممنوع

بسیاری از خوراکی ها هستند که اگر در مصرف آن ها افراط شود می توانند موجب بیماری در انسان شوند و باید در خوردن آن ها اعتدال را رعایت نمود. برخی مشکلاتی که روی پوست صورت نمایان می‌شود، ناشی از عادت‌های اشتباه غذایی است. برای داشتن پوستی صاف و سالم باید رژیم غذایی متناسب و متعادلی را رعایت کنید.

 

از نظر علمی به اثبات رسیده است که برخی موادغذایی می‌توانند زمینه‌ساز مشکلات پوستی از جمله آکنه شوند، اگرچه علت بروز این بیماری‌ها صرفا تغذیه نیست. این مطلب، شما را با 5 ماده غذایی آشنا می‌کند که زیاده‌روی در مصرف آنها باعث می‌شود پوست، مو و زیبایی شما در معرض خطر قرار بگیرد.
مصرف بیش از حد این مواد خوراکی ممنوعافراط در مصرف شکر

زیاده‌روی در مصرف قند و شکر نه‌تنها برای پوست صورت، بلکه برای سایر ارگان‌های بدن هم مضر است. مصرف شکر یکی از دلایل تیره شدن پوست صورت است. همچنین قند و شکر به مرور پوست را نازک می‌کند و باعث بروز جوش‌های دردناک، افتادگی پوست زیر چشم و چین و چروک پیشانی می‌شود.

 

قند از الاستیسیته پوست می‌کاهد و پیری پوست از جمله آثار آن است. البته این تاثیرات منفی بیشتر ناشی از ترکیبات صنعتی است که به شکر اضافه می‌شود. به‌طور کل توصیه می‌شود تا جای ممکن مصرف قند و شکر را در برنامه غذایی روزانه کاهش دهید.

 

افراط در مصرف قهوه

مصرف بیش از 2 فنجان قهوه در روز توصیه نمی‌شود زیرا کافئین، باعث آزاد شدن آدرنالین می‌شود که در حجم بالا باعث بروز علائم استرس شده و برای سلامت عمومی و مخصوصا پوست مضر است. از سوی دیگر کافئین مانع از خواب راحت می‌شود. خواب مرحله پاکسازی و سم‌زدایی از بدن است

 

و در افرادی که خواب خوبی ندارند چون این مرحله طی نمی‌شود پوست به مرور کدر و چروک می‌شود. البته توضیحات بالا به این معنی نیست که باید این گروه از موادغذایی را به کل از برنامه خود حذف کنید بلکه کافی است کمی تعادل داشته باشید و مراعات کنید و در مصرف این گروه از موادغذایی افراط نکنید. در عوض مصرف میوه و سبزیجات تازه و غلات کامل و آب میوه‌ها برای پوست بسیار مفید است.

 

افرط در مصرف لاکتوز

بسیاری از افراد نسبت به قند لاکتوز، عدم تحمل نشان می‌دهند. یکی از نشانه‌هایی که مشخص می‌کند شما قادر به تحمل لاکتوز در لبنیات نیستید، غیر از مشکلات گوارشی بروز اختلالاتی روی پوست از جمله التهاب چانه، بروز لک‌های سفید رنگ، قرمز شدن زیر چشم‌ها و تورم پلک است. عدم تحمل لاکتوز

 

موضوع نادری نیست و بسیاری از افراد به مرور با کاهش مصرف لبنیات دچار این مشکل می‌شوند. عدم تحمل به لاکتوز ابتدا خود را با بروز جوش‌هایی روی چانه نشان می‌دهد. تنها راه درمان هم این است که برای 20 روز لبنیات را از برنامه غذایی خود حذف کنید. در صورتی که مشکلات پوستی رفع شد، علت عدم تحمل به لاکتوز است و تنها راه این است که محصولات بدون لاکتوز مصرف کنید.

 

افراط در مصرف گلوتن

اگر روی چانه‌تان تیره شده و گونه‌هایتان سرخ و ملتهب است یعنی عادت به مصرف موادغذایی غنی از گلوتن دارید.غیر از پوست صورت، تیره شدن پوست اطراف اندام‌های تناسلی یا لک آوردن آنها هم می‌تواند نشانه افراط در مصرف این نوع موادغذایی باشد. گلوتن یک پروتئین ارگانیک است.

 

برخی غلات به‌ویژه گندم، جو و جو سیاه یا چاودار. برنج، ذرت (بلال)، برنج وحشی، لوبیای سویا، ارزن، جو دوسر و دانه آفتابگردان بدون گلوتن هستند. خوشبختانه مصرف فیبر و آب فراوان می‌تواند تا حد زیادی عوارض ناشی از مصرف گلوتن را کاهش دهد.

 

افراط در مصرف غذاهای چرب

به گزارش پارس ناز موادغذایی با چربی بالا به شدت برای پوست مضر هستند. روغن‌ها و موادغذایی سرخ‌شده با بالا بردن چربی‌خون، تعادل قندخون را به هم می‌ریزند. در عین حال باعث افزایش ترشح سبوم و بسته شدن منافذ پوستی می‌شوند. چربی داخل خون مانع از حمل و نقل درست موادغذایی و اکسیژن می‌شود و در نتیجه پوست درخشش خود را به مرور از دست می‌دهد و پژمرده می‌شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه