ناحیه مثلث خطر در صورت را بشناسید. دستکاری کردن صورت برای زیبایی بیشتر حتی به قیمت از دست رفتن سلامتی و زیبایی کاری است که امروزه در مطب های زیبایی به وفور انجام می گردد. براساس جدیدترین پژوهش های صورت گرفته یک مثلث خطرناک برروی صورت هرفرد وجود دارد که نواحی اطراف بینی را دربر می گیرد. گفتنی است دراین ناحیه عروق خونی و حفره های سینوسی صورت قرار دارند و چنانچه دچار آلودگی وعفونت شوند بسیار خطرناک است و حتی می تواند باعث فلج ، نابینایی و حتی مرگ شود. بررسی ها نشان می دهند نواحی اطراف بینی ،ده ...

ناحیه مثلث خطر در صورت را بشناسید

ناحیه مثلث خطر در صورت را بشناسید

دستکاری کردن صورت برای زیبایی بیشتر حتی به قیمت از دست رفتن سلامتی و زیبایی کاری است که امروزه در مطب های زیبایی به وفور انجام می گردد. براساس جدیدترین پژوهش های صورت گرفته یک مثلث خطرناک برروی صورت هرفرد وجود دارد که نواحی اطراف بینی را دربر می گیرد.

 

گفتنی است دراین ناحیه عروق خونی و حفره های سینوسی صورت قرار دارند و چنانچه دچار آلودگی وعفونت شوند بسیار خطرناک است و حتی می تواند باعث فلج ، نابینایی و حتی مرگ شود.بررسی ها نشان می دهند نواحی اطراف بینی ،دهان و چانه به دلیل نزدیکی به مغز می توانند مورد آسیب فراوان قرار بگیرند و خطرات جدی را متوجه فرد نمایند.

 

پزشکان به افرادی که آکنه های پوستی دارند توصیه می کنند تا به جوش های موجود در این نواحی دست نزنند و حتماً برای درمان آکنه های پوستی در این نواحی با پزشکآکنه و مو تماس بگیرند همین طور از دستکاری آکنه های پوستی نیز جداً اجتناب کنند.موهای بلند بینی ظاهر ناخوشایندی را ایجاد می‌کنند. به همین دلیل افراد گاهی موهای بینی را با قیچی کوتاه می‌کنند.

 

این در حالی است که محققان به تازگی کندن موهای بینی را بسیار پرخطر خوانده‌اند.بینی به پاکسازی و فیلتر هوای تنفسی می‌پردازد. درون بینی مژک‌هایی وجود دارند که مواد موکوزی را از قسمت‌های جلوی بینی به انتهای آن حرکت می‌دهند.

 

موکوز درون بینی که نوعی سد دفاعی در مقابل گرد و خاک و میکروب‌ها محسوب می‌شود، در نهایت وارد معده شده و در آنجا توسط اسید معده تجزیه می‌شود.موهای بینی وظیفه جذب ذرات بزرگ‌تر هوا را بر عهده دارند. به گفته محققان، کندن موهای بینی مشکلات جدی برای افراد ایجاد می‌کند.

 

آن‌ها می‌گویند میکروب‌های راه یافته به درون بینی در مجاورت پیاز مو و نزدیک حفره‌هایی که مو از آن خارج شده است، جمع می‌شوند. زمانی که موی بینی از ریشه کنده شود پیاز آن صدمه می‌بیند و مسیر ورود میکروب‌ها به بدن هموار می‌شود.

 

ورود میکروب‌ها به بدن باعث عفونت می شود. اما داستان در همینجا خاتمه نمی‌یابد؛ این عفونت‌ها به شدت پرخطر و کشنده محسوب میِ‌شوند، چرا که رگ‌های بینی در نهایت به رگ‌های مغز راه می‌یابند و به همین علت عفونت‌های یاد شده به شکل مننژیت و آبسه مغز ظاهر می‌شوند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه